Puoluekokousedustajat

Ajankohtaista 07:40

VAALIYHTYMÄ 1

Joensuun Työväenyhdistys:
Eila Heinonen, Matti Pesonen, Eveliina Reponen, Pentti Hartikainen, Juha Hämäläinen, Tommi Heino, Armi Rautavuori ja Kirsikka Joutsen

Varaedustajat:
Pirjo Rämänen, Noora Kettunen, Ilari Nevalainen, Reijo Vaaranta, Timo Piironen, Janne Majasalmi, Hanna Hylkilä ja Marja-Liisa Julkunen

Kiihtelysvaaran Sosialidemokraatit:
Viljo Kärkkäinen

Enon Sosialidemokraatit:
Matti Tohkanen ja Sisko Tahvanainen

Varaedustajat:
Ville Tahvanainen ja Tapio Laakkonen

Pyhäselän Sosialidemokraatit:
Petri Raatikainen

Varaedustaja:
Raimo Turunen

 

VAALIYHTYMÄ 2

Merja Pääkkönen, Outokumpu
Jorma Simonen, Liperi
Tiina Mustonen, Polvijärvi
Marja Kauppinen, Kontiolahti
Juha Pakarinen, Kontiolahti (Lehmon Ty)

Varaedustajat:
Juhani Westman, Outokumpu
Pentti Murtomäki, Liperi
Anja Hyvärinen, Polvijärvi
Leena Nyyssönen, Kontiolahti (Lehmon Ty)
Sirkka-Liisa Kolehmainen, Outokumpu

 

VAALIYHTYMÄ 3

Päivi Säppi, Lieksa (Pankakosken Sos.dem. Yhdistys)
Eero Kärkkäinen, Lieksa
Raimo Orava, Lieksa
Pekka Ollilainen, Valtimo
Jukka Hyttinen, Juuka
Veli-Matti Hurskainen, Nurmes

Varaedustajat:
Kari Mikkonen, Lieksa
Lauri Kähkönen, Lieksa
Tarja Kärkkäinen, Lieksa
Jarmo Komulainen, Valtimo
Jarkko Tuononen, Juuka
Matti Pellikka, Nurmes

 

VAALIYHTYMÄ 4

Petri Nuutinen, Ilomantsi
Matti Kosonen, Hummovaara-Villala
Martti Haaranen, Tohmajärvi
Sirkka-Liisa Mikkonen, Kitee

Varaedustajat:
Tapio Tykkyläinen, Ilomantsi
Petri Hämäläinen, Hummovaara-Villala
Mervi Venäläinen, Tohmajärvi
Erja Törönen, Kitee

VAALIYHTYMÄ 5

Varkauden Sosialidemokraatit:
Timo Suhonen
Paula Pulliainen
Heikki Alanen
Heini Pelkonen

Varaedustajat:
Jorma Saastamoinen
Pia Hedman
Jorma Aro
Ritva Peltonen

 

VAALIYHTYMÄ 6

Kuopion Työväenyhdistys:
Neeta Röppänen
Jaakko Kosunen
Jukka Pulkkinen
Hannu Kokki
Simo Suksi

Varaedustajat:
Rauno Airas
Tapio Vainikainen
Hilkka Kontiainen
Keijo Karttunen
Auli Poutiainen

 

VAALIYHTYMÄ 7

Hannu Matilainen, Suonenjoki
Mia Hahtala, Leppävirta

Varaedustajat:
Jorma Kukkonen, Rautalampi

 

VAALIYHTYMÄ 8

Lauri Katainen, Siilinjärvi
Ensio Vatanen, Juankoski/Kaavi

Varaedustajat:
Seppo Saastamoinen, Keitele
Saana Rantonen, Maaninka

 

VAALIYHTYMÄ 9

Matti Katainen, Lapinlahti
Kati Åhman-Kuosmanen, Iisalmi
Mika Kolehmainen, Iisalmi

Varaedustajat:
Riitta Savolainen, Sonkajärvi
Veijo Oinonen, Rautavaara
Toni Kukkonen, Lapinlahti