Työelämäseminaari Imatralla 14.-15.3.

Kirjoittaja:

Julkaistu:

Savo-Karjalan ja Kaakkois-Suomen Sosialidemokraatit järjestävät yhdessä SAK:n ja ammattiliittojen kanssa yhteisen Työelämäseminaarin Imatran kylpylässä la-su 14.-15.3.

Ohjelma:
Lauantai 14.3.2026
klo 11.00 Lounas ja ilmoittautuminen
klo 12.00 Tilaisuuden avaus, kaupungin tervehdys
klo 12.15 SDP:n askelmerkit kohti eduskuntavaaleja – Mikkel Näkkäläjärvi
klo 13.15 Ay-liikkeen puheenjohtajapaneeli – Annika Rönni-Sällinen, Petri Vanhala ja Jarkko Eloranta
klo 14.15 Talouskasvun tekijät ja Suomen talouden näkymät – Mika Maliranta
klo 15.00 Kahvitauko
klo 15.30 Työpaja 1
klo 16.40 Työpaja 2
klo 19.30 Iltatilaisuus ja illallinen

Sunnuntai 15.3.2026
klo 10.00 Poliittinen viesti ja vaikuttavuus – Esa Suominen
klo 11.00 Ajankohtaista valtakunnan politiikasta
klo 12.00 Lounas ja kotiin lähtö

Olit sitten uusi tai vanha toimija, syvällä liikkeessä tai vasta-alkaja. Tämä tapahtuma on juuri sinulle ay-liikkeestä ja yhteiskuntavaikuttamisesta kiinnostunut! Lämpimästi tervetuloa Imatran kylpylään viettämään painavaa asiaa ja kevyttä viihdettä täynnä olevaan viikonloppuun.

Mukava Työelämäseminaarissa on kattaus huippupuhujia työmarkkinoiden ja vaikuttamisen huipulta.

Seminaarin hinta on Savo-Karjalan Sosialidemokraattien jäsenelle 100€/hlö. Hinta sisältää majoittumisen 2hh, lounaat, kahvit, illallisen ja koko ohjelman. Huomiothan, että kyydeistä jokainen vastaa itse.
Voit kysyä omavastuuosuutta omalta puolueosastoltasi.

Paikkoja on rajoitetusti, joten ilmoittaudu pikaisesti, mutta kuitenkin viimeistään ke 11.2. saara.rautanen@sdp.fi. Mikäli sinulla on huonekaveritoive tai ruoka-aineallergioita, kerro niistä ilmoittautumisen yhteydessä.

Lisätietoja tapahtumasta:
Savo-Karjalan Sosialidemokraatit
Jenni Mainonen
Toiminnanjohtaja
jenni.mainonen@sdp.fi
p. 0400 990 949